PROGRAM 1. ŠPORTNEGA DNE – sreda, 16. septembra 2020

 

 

  1. Cilji: razvijati motorične sposobnosti (vzdržljivosti, moči), zadovoljevanje potreb po gibanju v naravi, posredovanje določenih znanj iz drugih predmetnih področij, osvojitev naloge za športno značko, …..)

 

  1. Okvirni urnik:

 

  1. 10 – zbor pred šolo
  2. 10 – 8. 20 preverjanje prisotnosti učencev in razdelitev malice
  3. 20 – odhod avtobusov v določene smeri
  4. 00 – 12. 30 – pohodi v določene smeri
  5. 30 – odhodi avtobusov v smeri proti Črnomlju
  6. 30 – prihodi avtobusov v Črnomelj

 

  1. SMERI POHODOV, VODJE IN SPREMLJEVALCI

 

 

  1. RAZRED – 36 učencev + 3 spremljevalci

 

  1. a) Smer pohoda: SC BELA – GRIČICE – ŠKRILJ – MIRNA GORA – PLANINA

 

  1. b) Vodja pohoda: A. Papež (odgovorna za prvo pomoč!)

 

  1. c) Spremljevalci: Starašinič, M. Filak

 

 

 

  1. RAZRED- 34 učencev + 3 spremljevalci

 

  1. a) Smer pohoda: VRČICE – KLEČ – ŠKRILJ – MIRNA GORA – PLANINA

 

  1. b) Vodja pohoda: Jože Hudelja

 

  1. c) Spremljevalci: Oblak, E. Starašinič,

 

 

 

 

Osnovna oprema za pohod:

  • ZAŠČITNA MASKA ZA V AVTOBUS !!!
  • nahrbtnik,
  • pohodne hlače oz. spodnji del trenirke
  • gorniški čevlji ali pohodni čevlji
  • tanjše spodnje nogavice
  • debelejše dokolenke
  • vetrni jopič s kapuco (vetrovka)
  • pelerina ali zložljiv dežnik

 

Dokumenti:

  • denarnica, denar
  • beležnica, svinčnik

 

Hrana, osvežilni napitki:

 

  • čutarica, termovka,
  • čokolada,
  • suho sadje,
  • sveže sadje,
  • osvežilni bonboni (C-vitamin, Vitergin),
  • sadni sok v tetrapaku

 

 

Nadomestno in dodatno oblačilo (za preobleči !!)

 

  • srajca, puli
  • tanjše spodnje nogavice
  • rezervne copate (pustimo jih v avtobusu!)

 

 

RED IN DISCIPLINA NA POHODU

 

Na izletu bomo upoštevali navodila učiteljev in spremljevalcev. Ustvarili bomo tovariško, gorniško vzdušje. Hodili bomo v strnjeni koloni in tempo hoje uravnavali po najslabšem hodcu v skupini.

 

Namažite s sredstvi proti klopu!                                                       

 

Dejavnosti po 13.00 uri ODPADEJO!

 

KOSILO bo za vse, ki so naročeni!

 

Spremljevalci po avtobusih:

 

  1. avtobus – 8. r (36 učencev): B. Starašinič, M. Filak, A. Papež

 

  1. avtobus – 9. r (35 učencev): I. Oblak, E. Starašinič

 

AKTIV ŠPORTA

 

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost